abradab *:*:*:*:*:*abradab*:*:*:*:*

Temat: proszę o poradę!!!!
Mieszkam w nowym, kilkuletnim bloku 4-piętrowym, na 2-piętrze.
W pionie w którym mam łazienkę z sedesem, jest jeszcze jedna łązienka z sedesem na 4 piętrze /na parterze i na I.piętrze łazienka bez sedesu, na III.piętrze nie ma łazienki w tym pionie/, wywiewka pionu na dachu., "studzienka kanaliz. jest ok.2m od bloku,
Rok temu zmieniłam stelarz podtynkowy i sedes geberit /był problem z naprawą poprzedniego/.
Od tego czasu jest problem z wydostającymi się z wnętrza muszli sedesowej "zapachami" z kanalizacji. Podczas spłukiwania wody, wyraźnie zaciągane są smrody kanalizacyjne, po uchyleniu deski sedesu, mimo stosowania środków dezynfekujących /mam już dość stosowania ich w nadmiarze/ czuję cięzki smród, podobnie po wejściu do łazienki.
Człowiek który montował zestaw /geberit, sedes Roca Inker/ zastosował rury jakie były w zestawie, usuwając poprzednie podłaczenie do pionu /sedes jest ok. 30 cm od pionu/, sedes jest teraz podłączony o ca 5 cm niżej niż było to wcześniej.
Całośc jest już zabudowana płytkami. Jak uchylam przycisk z dostępem do spłuczki, nie czuć zapachów kanalizy, po spłukaniu, w sedesie smierdzi, jakby wpuszczono śmierdzącą wodę i czuć powiew "starego śmierdzącego powietrza".,po spłukaniu woda w sedesie śmierdzi.
Wcześniej podczas spłukiwania, w sedesie zaciągane było świeże powietrze.
Człowiek, który wykonywał podłaczenie twierdzi że nie potrafi usunąc usterki /zdejmował sedes i sprawdzał uszczelkę .zauważyłam przy okazji że rura posiada niski "kołnierz"
/w sklepie widziałam że rury do połaczeń mają wysokie gumowe kołnierze,
Jaka może być przyczyna smrodu w sedesie, zaciagania "złego" powietrza z kanalizy podczas spłukiwania? W syfonie sedesu jest woda, nie widzę aby znikała. mam drugą łazienkę, w której tego problemu nie ma, mimo że czasami wysycha woda w syfonie ponieważ raczej nie korzystam z niej.
Czy trzeba ponownie kuć ścianę?
Z góry dziękuję za wypowiedzi doswiadczonych fachowców!
Źródło: lazienkowy.pl/forum/viewtopic.php?t=408